Jūs esate: Pradžia » Jaunimui » Kaip prižiūrėti skintas gėles?

Kaip prižiūrėti skintas gėles?

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

Gėlės buvo, yra ir bus vienas gražiausių būdų dekoruoti namus, įvairias šventes, vakarėlius. Dažniausiai žmonės renkasi gyvas gėles, kurios yra ne tik gražios, bet ir skleidžia malonų aromatą, nuteikiantį puikiai dienai. Deja, tačiau skintos gėlės galiausiai nuvysta, tačiau tinkamai jomis pasirūpinus galima džiaugtis gėlių puokštės žiedais dar kurį laiką. Tad, kaip tai padaryti?

Pasirūpinkite skintomis gėlėmis

Nusiskynus, nusipirkus ar net gavus dovanų, pirmiausia turite imtis visų priemonių, kad gyvos gėlės laikytųsi kuo ilgiau. Pateikiame net 5 patarimus ką daryti, kad skintos gėlės taip greit nevystų.

1. Vazos pasirinkimas. Suprantama, kad kiekvienuose namuose nebus didelio vazų pasirinkimo, tačiau kiek galėdami stenkitės, kad skintos gėlės nebūtų labai prisispaudusios viena prie kitos, kad stiebai turėtų vietos. Vazą reikia rinktis atsižvelgus į puokštės dydį.

2. Sutvarkykite gėles prieš merkdami į vandenį. Jeigu gaunate gėles surištas juostele, būtinai tą juostelę atriškite, kad vanduo gėlių kotais galėtų judėti netrukdomai. Kiekvienos gėlės kotą atnaujinkite aštriu peiliu ar specialiomis žirklėmis. Nuo gėlių kotų pašalinkite tuos lapus, kurie galėtų turėti sąlytį su vandeniu. Tai yra svarbu todėl, kad lapai vandenyje pradeda pūti. Puvimo procese dalyvauja bakterijos, kurios galiausiai užkemša gėlių stiebus ir jie negauna vandens. Negavusios vandens gėlės pradeda vysti ir skleisti nemalonų kvapą. Jeigu gėlės apvytusios, pamerkite jas iki pat žiedų į vandenį, palikite gėles ten bent kelioms valandoms.

3. Vandens pasirinkimas. Ar žinojote, kad skintų gėlių stovėjimo laikas priklauso ir nuo vandens, į kurias jos bus pamerktos? Jei ne, skaitykite toliau. Dažniausiai esame įpratę gėles pamerkti į paprastą vandenį iš krano, tačiau jis tikrai nėra pats geriausias pasirinkimas. Norėdami, kad gėlės stovėtų ilgiau, merkite jas į iš lietaus ar vandens telkinių gautą minkštą vandenį. Jeigu telkinių arti nėra, o lietaus nenusimato, palaikykite iš krano įpiltą vandenį bent 12 val. prieš merkiant gėles, tai būtina tam, kad išsigaruotų chloras. Jeigu joks variantas nėra tinkamas, o gėles gavote netikėtai, merkite į vandenį iš krano, tik stenkitės, kad jis būtų šiltas. Juk kažkoks vanduo gėlėms tikrai yra geriau nei joks. Norėdami prailginti gėlių žydėjimą, naudokite papildomas dezinfekuojančias ir maisto medžiagas, kurios maitintų gėles ir neleistų vandenyje veistis bakterijoms. Nepamirškite, kad vanduo turi būti keičiamas nuolatos, geriausia kiekvieną dieną.

4. Nelaikykite saulėje. Skintos gėlės nemėgsta tiesioginių saulės spindulių ir skersvėjų, todėl nelaikykite jų ant palangių, neatidarinėkite daug langų vienu metu. Jeigu norite, kad gėlės laikytųsi ilgiau, stenkitės patalpoje palaikyti vėsą, duoti joms gryno oro. Nestatykite gėlių tose patalpose, kuriose nuolatos rūkoma, deginamos žvakės ar noksta vaisiai, – šie veiksniai gėlėms kenkia.

5. Derinkite gėles, o nuvytusias kuo skubiau išimkite. Tikriausiai esate girdėję, kad tam tikros gėlės pamerktos su kitomis greičiau nuvysta. Tai yra tiesa, todėl stenkitės skirtingas rūšis atskirti vienas nuo kitų. Pastebėję nuvytusią gėlę nelaikykite jos vazoje šalia kitų, geriau išimkite, kadangi iš puvėsių sklindantis metilenas gali neigiamai paveikti ir likusias gėles. Nepamirškite, kad kiekviena gėlė yra išskirtinė, todėl ne visos veislės yra tinkamos skynimui ir transportavimui. Visgi, jeigu laikysitės visų patarimų ir rūpinsitės net ir skintomis gėlėmis, galite būti tikri, kad jos jūsų namus ar darbo vietą puoš ilgesnį laiką.