Jūs esate: Pradžia » Jaunimui » EDUKACINĖS PROGRAMOS VYTAUTO DIDŽIOJO KARO MUZIEJUJE

EDUKACINĖS PROGRAMOS VYTAUTO DIDŽIOJO KARO MUZIEJUJE

Edukacinė programa „Paveikslų daktarai“ (5–12 klasių mokiniams)

Edukacinės programos „Paveikslų daktarai“ metu lankytojai susipažins su paslaptingomis restauratoriaus dirbtuvėmis, darbo metu naudojamomis priemonėmis, o popieriuje spalvindami paveikslų reprodukcijas, pabandys jas restauruoti. Teisingai užduotį atlikę mokiniai išvys, kaip paprastame popieriaus lape atgyja žinomo dailininko paveikslas, o „restauruotą“ paveikslo reprodukciją galės padovanoti mamai, tėčiui ar draugui. Juk taip smagu, kai gali ką nors sukurti…

Vėliau sužinosite įvairias juokingas istorijas, nutikusias restauravimo metu. Kviečiame visus, kas nori tapti paveikslų daktarais!  

 

Nauja! Edukacinė programa „Sudėk pergalę!“

Edukacinė programa „Sudėk pergalę!“ – tai didžiulės dviejų žymiausių XVI ir XVII a. Lietuvos kariuomenės laimėtų mūšių dėlionės. Sudėję jas, susipažinsime su dailės kūriniais, sužinosime karvedžių taktines gudrybes, išrinksime to laikotarpio kariams būdingus ginklus ir šarvus. Parengę karius kovai, patys galėsime užsidėti šalmą, pasimatuoti pirštines.

Po edukacinės programos vaikai gebės savarankiškai rasti reikiamą informaciją, pateikti keletą ryškiausių Lietuvos istorijos epizodų, susieti žmonių gyvenimo būdą su technologijomis, o remdamiesi šaltiniais, atsakyti į klausimus apie praeitį.

Edukacinė programa skirta ikimokyklinio amžiaus vaikams ir pradinių (1–4) klasių mokiniams.         

 

Edukacinė programa „Lietuva NATO gretose. Afganistanas“ (1–12 klasių mokiniams)

Nuo 2014 m. balandžio 9 d. 
Taika – šiuolaikinio pasaulio vertybė, kurią stengiasi užtikrinti NATO. Lietuva į šią organizaciją buvo priimta 2004 m. kovo 29 d. ir jau dešimt metų kartu su kitomis narėmis saugo tarptautinę taiką. NATO narės gina Lietuvos oro erdvę, o Lietuva savo indėlį įneša dalyvaudama taikos palaikymo misijose. Didžiausias Lietuvos indėlis NATO operacijose – vadovavimas Afganistano Goro provincijos atkūrimo grupei (PAG). Tai buvo didžiausia ir pirma savarankiška Lietuvos misija, kuri truko aštuonerius metus. 

Edukacinės programos metu peržiūrimas unikalios režisūros filmą apie pirmosios Lietuvos vadovaujamos PAG karių gyvenimą ir buitį, atliekamos praktinės užduotys ir diskutuojama apie Lietuvos karių tarnybos ypatumus toli nuo tėvynės, galiausiai vaikai užsidės šalmą, apsivilks neperšaunamą liemenę, palies kario ginklą. 

Programą parengė Edukacijos ir informacijos skyriaus Edukacijos poskyrio vyriausioji muziejininkė Lina Kasparaitė-Balaišė.

Artūro Užgalio nuotr.: Lietuvos vadovaujamos Goro provincijos atkūrimo grupės Afganistane kario ginkluotė ir ekipuotė.

 

Edukacinė programa „Sudužusi viltis – 1863–1864 m. sukilimas“ (6–12 klasių mokiniams)  

„Už mūsų ir jūsų laisvę!" – skelbė 1863-1864 m. sukilėlių vėliavos. Pagrindinis šio sukilimo tikslas buvo išsivaduoti iš Carinės Rusijos imperijos priespaudos ir atkurti prarastą valstybingumą. Po įnirtingų kovų caro valdžiai numalšimus sukilimą ir sudužus vilčiai ginklu susigrąžinti valstybės laisvę, toliau Lietuvos gyventojams su caro režimu teko kovoti kitomis priemonėmis.

Edukacinės programos metu gilinsimės į šio sukilimo realijas žaisdami stalo žaidimą. Smagus klausimų žaidimas mokiniams padės geriau suvokti sukilimo siekius, eigą ir pasekmes. Programos metu įgytas žinias mokiniai pagilins rinkdami informaciją, padėsiančią paaiškinti istorijos įvykius, reiškinius ir procesus, ir šia informacija pagrįsdami savo nuomonę.

 

Edukacinė programa „Nutapyk istoriją“

Vytauto Didžiojo karo muziejus, bendradarbiaudamas su VšĮ Meno terapijos ir socializacijos institutu VYTA, suteiks jums nuostabią galimybę patirti naujų pojūčių – išmėginti tapybą ant vandens. 
Įdomi piešimo technika ir netikėtas rezultatas leis visiems be išimties pasijusti tikrais menininkais. 
Ateik į Vytauto Didžiojo karo muziejų, pamatyk, išgirsk ir savo įspūdžius perteik meno kūrinyje. 
Galite pasirinkti apžvalginę ekskursiją po muziejų arba bet kurią iš mūsų edukacinių programų, o po to išmėginti naująją piešimo techniką. Jūsų laukia ir magiškas siurprizas: savo kūrinį galėsite perkelti ant popieriaus lapo ir parsinešti namo!

   

 

 Edukacinė programa „Partizanų ginklai“ (8–12 klasių mokiniams)

Laisvė ir Nepriklausomybė – žodžiai, įaugę į kraują kiekvienam lietuviui, nors ir labai brangiai kainavę. Laisvei reikėjo kraujo aukos, Nepriklausomybei – kovos. Kova neįmanoma be ginklų. Ar kiekvienas žmogus, paėmęs į rankas ginklą ir išėjęs į mišką, tapo partizanu? Kas buvo ginklas tikram kovotojui už Lietuvos laisvę? Ar ginklas buvo tik žmonių žudymo ir luošinimo priemonė? 
Šios edukacinės programos metu sužinosite apie partizanų šaunamuosius ginklus, jų veikimo principą, išgirsite jiems būdingą šaudymo garsą, o paėmę ginklą į rankas, akimirkai ir patys tapsite partizanais.

 

Edukacinė programa „Jaunasis karvedys“ (ikimokyklinio amžiaus vaikams ir 1–7 klasių mokiniams)

Edukacinė programa „Jaunasis karvedys“. Nuotr. Artūro UžgalioŠi edukacinė programa įdomi ir ikimokyklinio amžiaus vaikams, ir 1–7 klasių mokiniams. Specialiai parengtame makete programos dalyviai nusikelia į XIV–XV a. sandūrą. Vaikai sužino, kaip pasistatyti pilį, kaip ją užimti ir apginti, susipažįsta su pilies gyvenimu, to meto ginklais ir šarvais, karių junginiais ir karybos būdais. Pasirinkta žaidimo forma smalsiems vaikams padeda geriau įsisavinti mokomąją medžiagą, skatina domėjimąsi istorija, lavina kūrybiškumą, suteikia galimybę turiningai praleisti laisvalaikį. Programos pabaigoje vaikai gali paliesti viduramžių ginklus ir šarvus: šarvinius marškinius, šalmą, pirštines, kalaviją, kovos kirvį. Tai leidžia geriau įsivaizduoti ir pajusti viduramžių kario „duoną“. Siūlome išbandyti savo jėgas ir tapti tikru viduramžių karvedžiu! 
Programos autorius – Edukacijos ir informacijos skyriaus specialistas Laurynas Tamulynas. Išsamiau >

 

Nuotr. Artūro UžgalioEdukacinė programa „Kaip senovėje kariauta“ (1–7 klasių mokiniams)

Programos dalyvius pasitinka XV a. Lietuvos bajoras. Savo pasakojimu jis nukelia dalyvius į kovų su kryžiuočiais, didžiųjų Lietuvos kunigaikščių ir įnirtingų mūšių laikus. Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės karybos istorijos salėje lankytojai supažindinami su viduramžių Lietuvos karybos raida, sužino apie Lietuvoje naudotus kalavijus, kovos peilius, kirvius, ietis, arbaletus ir lankus. Dialogo forma dalyviai skatinami suvokti, kokia buvo viduramžių buitis ir kario kasdienybė, kuo buvo tikima, kokia buvo to meto karyba, ginklai ir šarvai. Šios žinios padeda geriau suprasti sunkų kovų su kryžiuočiais laikotarpį, skatina domėtis ir didžiuotis Lietuvos praeitimi. Programos pabaigoje dalyviai tampa „tikrais kariais“ – užsivelka šarvinius marškinius, užsideda šalmą ir paima į rankas ginklą.

 

Edukacinė programa „Kova su carizmu. 1831 metų sukilimas“ (8–12 klasių mokiniams)

Laisvės troškimas nesvetimas lietuvių tautai – tai ji ne kartą įrodė kovodama su carinės Rusijos priespauda. 1831 metų sukilimas – vienas ryškiausių šios kovos su carizmu pavyzdžių. Šioje edukacinėje programoje daugiau sužinosite apie sukilimą ir jo priežastis, siekius, kariuomenę ir jos uniformas, sukilėlių naudotus ginklus, svarbiausius mūšius, vadų ir paties sukilimo likimą.

(Juozapas Zenkavičius (1807–1833). „Mirties“ dalinio vadas)

 

Edukacinė programa „Lituanicos“ skrydis per amžius atminty“ (1–12 klasių mokiniams)

Kas buvo S. Darius ir S. Girėnas, žinome visi, o ar daug žinome apie šių lakūnų gyvenimą ir jų legendinio skrydžio detales? Ar iš tiesų katastrofa įvyko dėl vokiečių kaltės? Kur paskutinio poilsio atgulė mūsų didvyriai?

Į šiuos ir daugybę kitų klausimų atsakys išsamus ir įdomus dokumentinis filmas „Lituanicos“ didvyriai amžinai gyvi“. Pažiūrėję filmą aplankysime „Lituanicos“ ekspoziciją, kurioje susipažinsime su eksponatais spręsdami kryžiažodį.

 

 

 

Paslaugų kainos (nuo 2016 m. sausio 2 d.):

 Įėjimas suaugusiesiems

 2 Eur

 Įėjimas moksleiviams, studentams (pateikus pažymėjimą)

 1 Eur

 Įėjimas neįgaliesiems, pensininkams iki 70 m. (pateikus pažymėjimą)

 1 Eur

 Įėjimas šeimai (1-2 suaugusieji + 1 ir daugiau vaikų iki 18 m.)

 4,5 Eur

 Ekskursija naudojantis ekskursijos vadovo paslaugomis (iki 30 asmenų)

 9 Eur

 Edukacinė programa (iki 30 asmenų)*

 9 Eur

 Edukacinės programos užsakovų pageidaujamose vietose (minimalus užsakymas – 3 grupės po 20-30 asmenų. Nuvykimą ir parvykimą už Kauno ribų organizuoja užsakovas) 

 20 Eur + 1 Eur asmeniui

 *edukacinės programos „Paveikslų daktarai" ir „Nutapyk istoriją" kainos nurodytos edukacinių programų aprašymuose.

Informacija ir registracija tel. (8 ~ 37) 32 09 39.

 

Nuotraukos iš Vytauto Didžiojo karo muziejaus

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes