Jūs esate: Pradžia » Vaikams » Kaip išsirinkti tinkamą mokyklą vaikui?

Kaip išsirinkti tinkamą mokyklą vaikui?

Kiekvieni tėveliai, kurie ketina vesti savo vaikus į mokyklą, nori žinoti, kuo skiriasi valstybinės ir privačios mokyklos. Galbūt išsilavinimas yra svarbiausias įvertinimas, lemiantis vaiko ateitį. Štai kodėl jums išėjus iš darželio, mokyklos pasirinkimas tampa svarbiu sprendimu, renkantis vieną iš dviejų daugelyje šalių egzistuojančių mokyklų tipų. Yra valstybės finansuojamos mokyklos, o vėliau – privačios mokyklos. Nėra vienos formulės, pagal kurią tėvai galėtų įvertinti dviejų tipų mokyklas ir drąsiai pasirinkti, nes kiekvienoje šalyje yra skirtingi švietimo modeliai ir skirtingos sistemos. Tačiau kiekvieni tėvai gali paliesti kai kuriuos esminius skirtumus, todėl lengva pasirinkti vieną iš dviejų mokyklų tipų.

Kas yra privati ​​mokykla?

Privačios mokyklos yra privačių organizacijų arba nevyriausybinių organizacijų finansuojamos mokyklos. Iš pirmo žvilgsnio privačios mokyklos turi daugiau erdvės, geresnę įrangą ir geresnius pastatus nei valstybinės, tačiau darbo krūvis didesnis. Privačių mokyklų sąnaudų struktūra taip pat didesnė. Privačios mokyklos kursai ir žaidimų laikas yra gerai suplanuoti. Pietryčių Azijoje ir kitose besivystančiose šalyse privačiose mokyklose iki darželio ir priešdarželio lankomumas didesnis, nes jos palaiko geresnius ugdymo standartus ir kokybę bei sudaro kokybišką aplinką mažiems vaikams. Privačios mokyklos yra gana skirtingos, nes jų neriboja lėšų panaudojimas. Kalbant apie mokytojus, privačiose mokyklose nėra reikalaujama, kad mokytojai turėtų valstybinį pažymėjimą, kad galėtų dirbti mokykloje. Privačios mokyklos gali neleisti atvykti dėl neaiškių priežasčių, nes priėmimo kriterijus nustato mokykla.

Kas yra vyriausybinė mokykla, kitaip žinoma kaip valdiška mokykla?

Valstybines mokyklas finansuoja nacionalinė vyriausybė. Tai gali būti nacionaliniu arba valstybiniu lygiu. Valstybinės mokyklos turi mažesnę mokesčių struktūrą, nes jos gauna pagalbą ir finansavimą iš valstybės ir federalinės vyriausybės. Valstybinėse mokyklose žaidimo laikas yra daugiau nei tik dalykų studijavimas. Tai galioja ikimokyklinio ir darželio klasėms, nes vaikų nelabai yra ko išmokyti, o vaikai visko išmoksta juokais. Todėl, jei turite nedidelį biudžetą mokyti pradinėje mokykloje, geriau leiskite vaiką į valstybinę mokyklą, o ne mokėkite daugiau privačioje mokykloje. Tačiau vertinimas grindžiamas Vakarų valdiškomis mokyklomis. Vyriausybinės mokyklos turi daug bendrumų dėl finansinių išteklių naudojimo gairių. Kalbant apie mokytojus, mokytojai turi turėti valstybinius pažymėjimus, kad galėtų dirbti valstybinėse ar valstybinėse mokyklose. Vyriausybinės mokyklos turi leisti įvažiuoti visiems vaikams, gyvenantiems savo valstybės ribose.

Trumpai tariant, daugumoje šalių privačios mokyklos laikomos prestižiškesnėmis ir yra vertinamos už mokslą

Taip yra todėl, kad paprastai manoma, kad privačios mokyklos gali geriau formuoti vaikų ateitį nei valstybinės, o valstybinės mokyklos šiose šalyse nėra ypač įspūdingos. Tačiau kai kuriose šalyse valstybinės mokyklos skiria lėšas privačioms mokykloms ir yra laikomos geresnėmis nei privačios mokyklos. Vilniaus privati mokykla „Erudito licėjus” – akredituota tarptautinė Kaune ir Vilniuje veikianti privati mokykla, taikanti išskirtines ir pasaulyje atpažįstamas bei vertinamas Kembridžo ir Tarptautinio Bakalaureato (IB) programas. Licėjuje didelis dėmesys skiriamas matematikai, kalboms, mąstymo bei emocinio intelekto ugdymui, sveikai gyvensenai ir technologiniam sumanumui. „Erudito licėjaus” įkūrimo idėja brandinta ne vienerius metus, siekiant sukurti mokyklą, kurioje atsiskleidžia ir formuojami svarbūs vaikų laimei ir sėkmei reikalingi gebėjimai, kurioje supa įkvepiantys žmonės ir smalsumą stimuliuojanti aplinka, kurioje įžiebiama aistra mokymuisi ir aukščiausiems pasiekimams.

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes