Jūs esate: Pradžia » Jaunimui » LIETUVOS DAILĖS MUZIEJAUS EDUKACINĖS PROGRAMOS

LIETUVOS DAILĖS MUZIEJAUS EDUKACINĖS PROGRAMOS

  Radvilų rūmų muziejaus edukacinės programos

 

Edukacinė programa „AŠ – KŪRĖJAS“

1. aš - kūrėjas

Edukacijos akimirka. MPC nuotrauka

 

 

 

GATVĖS MENAS

Piešinių kūrimas panaudojant trafaretus sėkmingai populiarėja. Dažnai ,,gatvės meno“ (angl. street art) kūriniai žavi savo originalumu. Kūrybinėje dirbtuvėje susipažinsime su trafaretų gaminimo subtilybėmis, išmoksime tiražuoti vaizdą ir kursime „gatvės meno“ stiliaus piešinius.

Edukacinis užsiėmimas skirtas vyresniojo amžiaus mokiniams.

 

KNYGOS ŽENKLAS – EX LIBRIS

Pirminė ekslibrio paskirtis yra knygų žymėjimas. Ekslibriai pradėti kurti tuomet, kai XV a. plito spausdintos knygos ir atsirado poreikis žymėti savo asmenines knygas. Kūrybinėje dirbtuvėje kviesime sukurti savo asmeninį knygos ženklą – ekslibrį.

Edukacinis užsiėmimas skirtas įvairaus amžiaus mokiniams.

 

MAŽIEJI PERSONAŽAI

Radvilų rūmų muziejaus ,,Vakarų Europos dailės XVI–XIX“ nuolatinėje ekspozicijoje lankytojus pasitinka užburiantys angelai ir kiti jaukūs personažai. Šiuos personažus kviesime įamžinti kūrybinėje dirbtuvėje bei kartu išbandyti originalius spausdinimo būdus.

Edukacinis užsiėmimas skirtas įvairaus amžiaus mokiniams.

 

GRAFIKOS PRADŽIAMOKSLIS

Šios kūrybinės dirbtuvės metu supažindinsime su grafika – dailės šaka, pasižyminčia ne tik technikų įvairove, bet ir įdomiu kūrybiniu procesu. Pasitelkę kontūrinę liniją, išbandysime netipišką raižymo techniką ir atspausime vienetinius kūrybos darbus. 

Edukacinis užsiėmimas skirtas ikimokyklinio amžiaus vaikams, pradinių klasių mokiniams.

 

GRAFIKOS LABORATORIJA

Vienas ryškiausių grafikos bruožų – galimybė tiražuoti vaizdus, kurti serijas ir ciklus. Kūrybinėje dirbtuvėje kviesime dalyvius kurti lino raižinio technika bei interpretuoti sau aktualius ženklus, vaizdus.

Edukacinis užsiėmimas skirtas vyresniojo amžiaus mokiniams.

 

 

DARBO LAIKAS: antradieniais–penktadieniais 11–17 val.

Užsiėmimai vedami vaikų, moksleivių grupėms (10–25 asm.)

Užsiemimo kaina vienam vaikui, moksleiviui – 0,30 €. 

Informacija teikiama ir užsakymai priimami tel. (8 5) 212 14 77, 8 659 58066

Vilniaus g. 24, LT-01402, Vilnius
Tel. (8-5) 262 0981, (8-5) 212 1477

Mus galite rasti socialiniame tinkle facebook “LDM Meno pažinimo centras”
Muziejaus pirmojo ir antrojo aukšto ekspozicijų salės pritaikytos lankyti asmenims, turintiems judėjimo sutrikimų

 

 

 

 

 

 

Edukacinė programa „Daiktai ir simboliai iš Rytų″ Lietuvai dovanotos orientalinės dailės kolekcijos parodoje

2. Daiktai ir simboliai iš rytų

 

 

 

Plintanganas

 

Ar žinojote, kad Balio gyventojai iki šiol naudojasi trimis kalendoriais? Parodoje mintimis keliausime į šią tolimąją Indonezijos salą, kurioje mūsų lauks galingi dievai ir keistos mitinės būtybės – ,,drambliagalvis“, ,,arkliagalvis“ ir kitos. Išgirsime apie neįprastą salos gyventojų laiko skaičiavimą ir susipažinsime su plintanganu – paslaptingu XVIII a. kalendoriumi, sukurtu paskutiniojo Balio karaliaus dvaro dailininko. Aptarę kalendoriaus sandarą, ,,skaitysime“ šiame kūrinyje pavaizduotus pasakojimus, o praktinėje užsiėmimo dalyje, laikydamiesi plintangano struktūros ir vaizdavimo tradicijų, kursime savo klasės kalendorių.

 

Užsiėmimas skirtas įvairaus amžiaus mokiniams.

 

 

Porceliano grožis

 

Rytų Azijos menas yra kupinas didingo gamtos ir žmogaus vienovės pojūčio, amžinų ir kintančių gamtos formų pažinimo. Parodoje tyrinėsime įvairius keramikos kūrinius iš Kinijos ir Japonijos – nuo paprastumu užburiančių sakurų, paukščių vaizdais dekoruotų vazų iki rafinuočiausių porceliano šedevrų. Susipažinsime su rytietiškais motyvais, subtiliais augaliniais ornamentais, ieškosime samurajų ir drakonų. Įkvėpti rytų meistrų kūrybinio palikimo, praktinėje užsiėmimo dalyje dekoruosime porceliano lėkštutes.

 

Užsiėmimas skirtas įvairaus amžiaus mokiniams.

 

 

 

DARBO LAIKAS: antradieniais–penktadieniais 11–17 val.

Užsiėmimai vedami vaikų, moksleivių grupėms (10–25 asm.)

Užsiemimo kaina vienam vaikui, moksleiviui – 0,30 €. 

Informacija teikiama ir užsakymai priimami tel. (8 5) 212 14 77, 8 659 58066

Mus galite rasti socialiniame tinkle facebook “LDM Meno pažinimo centras”

Vilniaus g. 24, LT-01402, Vilnius
Tel. (8-5) 262 0981, (8-5) 212 1477
Muziejaus pirmojo ir antrojo aukšto ekspozicijų salės pritaikytos lankyti asmenims, turintiems judėjimo sutrikimų

 

EDUKACINĖS PROGRAMOS VILNIAUS PAVEIKSLŲ GALERIJOJE

 

Edukacinė programa Vilniaus paveikslų galerijos ekspozicijoje „Lietuvos dailė XVI–XIX a.“

 

Pranciškus Smuglevičius. Neoklasicizmas (XVIII–XIX a.). Lietuvos dailės muziejus

 

3. Edukacinė programa Vilniaus paveikslų galerijos ekspozicijoje „Lietuvos dailė XVI–XIX a.“

 

 

 

 

 

 

 

Baroko didybė

 

Barokas – viena iš didžiausių epochų, palikusių gilius pėdsakus Lietuvos kultūroje ir istorijoje. Ekspozicijoje apžiūrėsime galingiausių Lietuvos didikų, įtakingų valstybės ir bažnyčios atstovų atvaizdus. Tyrinėdami paveikslus sužinosime, kokie atributai atskleidžia pavaizduotų žmonių socialinę padėtį ir užimamas pareigas. Kalbėsime apie barokinį puošnumą, teatrališkumą, kuris ryškus ir mene, ir kasdienybėje. Praktinėje užsiėmimo dalyje* jaunesniojo amžiaus mokiniai pieš didikų portretus, įamžins jų pareigas simbolizuojančius daiktus: kanclerio atspaudą, etmono buožę, o vyresnieji kurs barokinį kartušą – puošniai įrėmintą skydo plokštumą, kurioje būdavo vaizduojama emblema, herbas arba užrašas.

*Vietoje kūrybinių užduočių galima pasirinkti interaktyvią knygą, kurioje pateikiama papildoma medžiaga apie baroko epochą, nuotraukų galerija, žaidimai, užduotys. Knyga rekomenduojama vyresnių klasių mokiniams, 1015 dalyvių grupei.

 

Klasicizmas – žvilgsnis į antiką

 

Mene dažnai sugrįžtama prie seniausių ištakų. Archeologams atradus Herkulanumo ir Pompėjos miestus kilo susidomėjimas antika. Menininkai žavėjosi senovės Graikijos ir Romos kūriniais. Užsiėmimo metu kalbėsime apie klasicizmą Lietuvoje. Nagrinėsime tapytojo Pranciškaus Smuglevičiaus ir architekto Lauryno Gucevičiaus kūrybą, sužinosime, kokie antikiniai siužetai įkvėpė tapytoją, kokie klasicistiniai pastatai garsina Vilnių. Praktinėje užsiėmimo dalyje*, naudodami kongrevo (reljefinės spaudos) techniką, su įvairaus amžiaus mokiniais imituosime antiką – kursime baltą klasicistinį ornamentą.

*Vietoj kūrybinės užduoties galima pasirinkti interaktyvią knygą, kurioje pateikiama papildoma medžiaga apie klasicizmo laikotarpio meną, nuotraukų galerija, užduotys, kryžiažodžiai. Knyga rekomenduojama vyresnių klasių mokiniams, 1015 dalyvių grupei.

 

Romantizmo vizijos

 

Romantizmo laikų menininkų vaizduotę įkvėpdavo gamtos stichijos, o vienišas genijus simbolizavo epochos dvasią. Užsiėmimo metu susipažinsime su lietuviškojo romantizmo kūriniais. Tyrinėsime dailininkų Jono Rustemo, Kanuto Rusecko, Vincento Dmachausko, Vincento Smakausko paveikslus. Pajausime to meto atmosferą nagrinėdami žymiausių, su Vilniumi susijusių poetų – Adomo Mickevičiaus, Vladislavo Sirokomlės, Juozapo Ignoto Kraševskio – kūrybą ir gyvenimą. Praktinėje užsiėmimo dalyje* jaunesniojo amžiaus mokiniai vertins romantizmo laikų peizažus, pieš gamtos stichijų įkvėptą vaizdą, o vyresnieji spausdins medžio raižiniuose įamžintus romantizmo laikotarpio kūrinių fragmentus, kuriuos derins su užrašais, monogramomis.

*Vietoje kūrybinės užduoties galima pasirinkti interaktyvią knygą, kurioje pateikiama papildoma medžiaga apie romantizmo laikotarpio meną, nuotraukų galerija, užduotys, kryžiažodžiai. Knyga rekomenduojama vyresnių klasių mokiniams, 1015 dalyvių grupei.

 

Menas, muzika ir kasdienis žymių žmonių gyvenimas XIX amžiuje

 

Užsiėmimo metu mokiniai išgirs pasakojimą apie Vilniuje gyvenusius žymius žmones – Jozefą Franką, Mykolą Kleopą Oginskį bei įdomesnius jų gyvenimo įvykius. Pasižvalgę po Vilniaus paveikslų galerijos ekspoziciją aptarsime to meto kasdienybę, pramogas, vaikų auklėjimą ir lavinimą, kalbėsime apie dvarų kultūrą. Praktinėje užsiėmimo dalyje jaunesnių klasių mokiniai žais tuo metu populiarius žaidimus, spręs šaradas, klausysis XIX a. muzikos. Su vyresniųjų klasių mokiniais apsirengę XIX a. drabužiais bandysime pajusti to laikotarpio etiketo subtilumus.

 

DARBO LAIKAS: antradieniais–penktadieniais nuo 11 iki 17 val.

Užsiėmimai vedami vaikų, mokinių grupėms (10–25 asm.)

Bilieto kaina vienam vaikui, mokiniui – 0,30 Eur

Informacija teikiama ir užsakymai priimami tel.: (8 5) 212 1477, 8 659 58 066

Mus galite rasti socialiniame tinkle facebook “LDM Meno pažinimo centras”

 

Adresas: Didžioji g. 4, LT-01128 Vilnius
Tel. / faksas: (8 5) 212 0841, tel.: (8 5) 212 4258
El. p.: galerija@ldm.lt

 

 

Edukacinė programa Lietuvos muziejų kelio programos parodoje „Portretai dvarų kolekcijose“

 

 

4. Edukacinė programa Lietuvos muziejų kelio programos parodoje „Portretai dvarų kolekcijose“

Mykolas Kleopas Oginskis, XIX a. dailininkas Fransua Ksavjė Fabras, Lietuvos dailės muziejus

 

 

 

 

 

 

 

 

Ką pasakoja didikų portretai?

 

Kviečiame pažvelgti į didikų giminių istoriją, tyrinėjant anuomet gyvenusių žmonių portretus. Kiekviename Lietuvos dvare galėjai išvysti giminių portretų kolekcijas – įamžinančias šeimos istoriją, jos įtaką ir nuopelnus visuomenei. Portretams nutapyti buvo samdomi geriausi Lietuvos ir Europos dailininkai, pavyzdžiui, Mykolo Kleopo Oginskio ir jo šeimos portretus tapė Florencijoje gyvenęs prancūzų tapytojas Fransua Ksavjė Fabras. Gausios portretų kolekcijos buvo išbarstytos mūsų šalį apėmusių negandų metu – per karus, okupacijas, vėliau dalis jų pateko į muziejus. Tad ši paroda – puiki galimybė susipažinti su išlikusiomis didikų portretų kolekcijomis ir jų istorija, išgirsti įdomių faktų iš garsių giminių – Tiškevičių, Karpių, Oginskių, Riomerių, Tyzenhauzų, Pliaterių, Zubovų ir kitų – gyvenimo. Praktinėje užsiėmimo dalyje kviesime įminti paveikslo mįslę: iš gautų fragmentų atkurti didikų portretus.

 

Užsiėmimas skiriamas įvairaus amžiaus mokiniams. 

 

 

Herbas – raktas į giminės istoriją

 

Kviečiame susipažinti su didikų portretų paroda ir gilintis į heraldikos paslaptis. Herbo atsiradimo istorija siekia viduramžius. Europos riterių turnyrų ir karo žygio metu pradėti naudoti skiriamieji ženklai vėliau tapo herbais. Jais puošė vėliavas, skydus, apsiaustus. Juose galėjo būti vaizduojamos ir geometrinės figūros, ir fantastinės būtybės – grifonai, vienaragiai. Herbai buvo paveldimi ir pabrėžė privilegijuotą padėtį. Valdovų herbai tapdavo ir valstybės herbais. Lietuvoje pirmieji herbai kilo iš kunigaikščių atspaudų. 1413 m. Lietuvos Didžiajai Kunigaikštystei su Lenkija sudarius Horodlės uniją, 47 lietuvių ir žemaičių bajorams buvo suteikti lenkų šeimų herbai, kurie jungė net po kelis šimtus skirtingų giminių. Šioje parodoje išvysime portretuose įamžintus iškilių giminių herbus. Aptarsime herbuose vyraujančią simbolių kalbą, elementų reikšmes. Praktinėje užsiėmimo dalyje, vadovaudamiesi heraldikos taisyklėmis, dekoruosime atvirukus – herbinius skydus.

 

Užsiėmimas skiriamas įvairaus amžiaus mokiniams.

 

DARBO LAIKAS: antradieniais–penktadieniais nuo 11 iki 17 val.

Užsiėmimai vedami vaikų, mokinių grupėms (10–25 asm.)

Bilieto kaina vienam vaikų, mokiniui – 0,30 Eur

Informacija teikiama ir užsakymai priimami tel.: (8 5) 212 1477, 8 659 58 066

Mus galite rasti socialiniame tinkle facebook “LDM Meno pažinimo centras”

 

Adresas: Didžioji g. 4, LT-01128 Vilnius
Tel. / faksas: (8 5) 212 0841, tel.: (8 5) 212 4258
El. p.: galerija@ldm.lt

 

Taikomosios dailės ir dizaino muziejaus edukacinės programos

 

Edukacinė programa parodoje „Trys mados šimtmečiai“

5. Trys-mados-simtmeciai

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Nuotr. T. Kapočiaus

MADŲ VĖJAI

 

Užsiėmimo metu kalbėsime apie karalienės Viktorijos laikų aukštuomenės gyvenimo būdą,

pasaulėžiūrą, aprangos stilių. Kūrybinėje dirbtuvėje pagal iš anksto paruoštus trafaretus

pasigaminsime popierines lėles ir kursime joms sukneles, kostiumus.

Edukacinis užsiėmimas skirtas jaunesniųjų klasių mokiniams.

 

PUIKIOJI EPOCHA

Užsiėmimo metu aptarsime dvidešimt penkerių metų periodą (1890–1914), sutartinai

vadinamą „puikiąja epocha“ (pranc. La Belle Époque). Kūrybinėje dirbtuvėje iš įvairių

medžiagų kursime rytietiško stiliaus vėduokles.

Edukacinis užsiėmimas skirtas vyresniųjų klasių mokiniams.

 

ART DECO: DŽIAZUOJANTI MADA

Užsiėmimo metu kalbėsime apie art deco – įdomų, žavų, masinantį stilių, susiformavusį apie

1920 m. ir atitikusį karą išgyvenusių žmonių nuotaikas bei visuomeniškai subrendusių moterų

poreikius. Kūrybinėje dirbtuvėje jaunesniųjų klasių mokiniai bus mokomi piešti pasirinkto

drabužio modelio eskizus, o vyresniųjų klasių – kurs madų žurnalą.

 

APIE KARĄ, MADĄ IR RAUDONUS LŪPDAŽIUS

Užsiėmimo metu aptarsime, kaip karo metai privertė moteris pasirinkti praktiškesnius, labiau

„vyriškus“ drabužius, bet nepakeitė jų noro gražiai atrodyti, būti išskirtinėmis. Kūrybinėje

dirbtuvėje augaliniais ornamentais dekoruosime medines sagas.

Edukacinis užsiėmimas skirtas įvairaus amžiaus moksleiviams.

 

ILGAI LAUKTA TAIKA: NAUJAS MOTERS ĮVAIZDIS

Užsiėmimo metu aiškinsimės, kodėl ir kaip po karo talentingi prancūzų drabužių dizaineriai

suformavo moters, primenančios rožę su besiskleidžiančiais lapeliais, ant kurių tarsi rasos lašai

blyksi perlai ir strazai, įvaizdį. Kūrybinėje dirbtuvėje kursime suknelių, primenančių gėlės žiedą,

modelius.

Edukacinis užsiėmimas skirtas įvairaus amžiaus moksleiviams.

 

GĖLIŲ VAIKAI

Užsiėmimo metu analizuosime, kodėl hipiškas gyvenimo stilius neišnyko, tapo mūsų kasdienės

kultūros dalimi. Kūrybinėje dirbtuvėje kursime populiarius hipių rankų darbo aksesuarus –

draugystės juosteles.

Edukacinis užsiėmimas skirtas įvairaus amžiaus moksleiviams.

 

DISKO STILIAUS SPINDESYS

Užsiėmimo metu kalbėsime apie disco mados aprangą. Kūrybinėje dirbtuvėje klausysimės

kultinių žvaigždžių – grupės „ABBA“, ,,Boney M“ muzikos įrašų ir koliažo technika

kursime disko stiliaus kostiumus.

Edukacinis užsiėmimas skirtas vyresniųjų klasių mokiniams.

 

                      

     

DARBO LAIKAS: antradieniais–penktadieniais nuo 11 iki 17 val.

Užsiėmimai vedami vaikų, moksleivių grupėms (10–25 asm.).

Bilieto kaina vienam vaikui, moksleiviui – 0,30 EUR.

Informacija teikiama ir užsakymai priimami tel.: (8 5) 212 18 13

​ Mus galite rasti socialiniame tinkle facebook “LDM Meno pažinimo centras”

 

Arsenalo g. 3A, LT-01100, Vilnius
Tel.: (8-5) 262 8080, (8-5) 212 1813
El. paštas: vosylyte@yahoo.com tdm@zebra.lt
Muziejus pritaikytas lankyti asmenims, turintiems judėjimo sutrikimų

 

 

Edukacinė programa „Pokylio spindesys“

6. Edukacinė programa „Pokylio spindesys“

 

 

 

 

 

 

 

Nuotr. T. Kapočiaus

 

Pasak Aleksandro Vasiljevo „kas gali būti romantiškiau ir ko galima trokšti labiau už kvietimą į pokylį? Čia susilieja muzika ir šokis, kvepalų aromatas ir akių spindesys, taftos šnaresys ir blizgučių mirgėjimas, tiulio migla ir įmantrūs nėrinių piešiniai“.

 

PIRMASIS ŠOKIS

Ar žinojote, kad prašmatniausi karališkieji pokyliai vyko Versalyje XVIII a., rokoko epochos pradžioje? Būtent šiame amžiuje viena svarbiausių vakarinio garderobo detalių tapo pokylių užrašų knygelė, kurioje iškilmių pradžioje pieštuku buvo žymimi būsimų šokio partnerių vardai. Parodoje kviesime susipažinti su pristatoma vakarinių apdarų atributų kolekcija, o kūrybinėje dirbtuvėje kursime stilingas pokylių užrašų knygeles.

 

Edukacinis užsiėmimas skirtas įvairaus amžiaus mokiniams ir jaunimui.

 

SLAPTA GĖLIŲ KALBA

XIX a. pokyliuose gėlėms buvo skiriamas nepaprastai didelis dėmesys ir net sukurta slapta gėlių kalba, kurioje kiekviena iš jų turėjo savo reikšmę. Parodoje išvysite gėlių ornamentais puoštus bei biseriu, stiklo karoliukais ir blizgučiais siuvinėtus drabužius. Kūrybinėje dirbtuvėje kviesime sukurti audinio dekoravimo projektą.

 

Edukacinis užsiėmimas skirtas viduriniojo ir vyresniojo amžiaus mokiniams bei jaunimui.

 

TAPK MADOS KŪRĖJU

Šioje parodoje išvysite prabangią vakarinio garderobo kolekciją. Kviesime pasigrožėti garsių mados kūrėjų darbais bei pirmą sykį A. Vasiljevo parodoje pristatomais trijų lietuvių dizainerių – Ramunės Piekautaitės, Juozo Statkevičiaus ir Liutauro Salasevičiaus – sukurtais drabužiais. Kūrybinėje dirbtuvėje galėsite sukurti vakarinės suknelės ar kostiumo modelius.

 

Edukacinis užsiėmimas skirtas įvairaus amžiaus mokiniams ir jaunimui.

 

 

 

 

DARBO LAIKAS: antradieniais–penktadieniais nuo 11 iki 17 val.

Užsiėmimai vedami vaikų, moksleivių grupėms (10–25 asm.)

Bilieto kaina vienam vaikui, moksleiviui – 0,30 EUR.

Informacija teikiama ir užsakymai priimami tel.: (8 5) 212 18 13

​Mus galite rasti socialiniame tinkle facebook “LDM Meno pažinimo centras”

Arsenalo g. 3A, LT-01100, Vilnius
Tel.: (8-5) 262 8080, (8-5) 212 1813
El. paštas: vosylyte@yahoo.com tdm@zebra.lt
Muziejus pritaikytas lankyti asmenims, turintiems judėjimo sutrikimų

 

 

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes