Jūs esate: Pradžia » Visoje Lietuvoje (išvažiuojamosios) » Fotografija: nuo ko pradėti ir kur įsigyti?

Fotografija: nuo ko pradėti ir kur įsigyti?

Fotografija yra sparčiai plintantis hobis bei profesija ne tik Lietuvoje, ne tik Europoje, bet ir visame pasaulyje. Fotografija išpopuliarėjo po to, kai išmaniuosiuose telefonuose, kiekvienas asmuo gavo ganėtinai padorią kamerą, su kuria buvo galima ir filmuoti, aukštos kokybės vaizdo įrašus, ir daryti nuotraukas, kuriomis drąsiai buvo galima dalintis socialinėje medijoje.

Tai ir dabar nėra pasikeitę, o išmanieji įrenginiai tik tobulėja, tad ir kameros juose – eina į priekį kiekvienais metais. Tiesa, fotografiją išmanantys asmenys bei tikri profesionalūs fotografai, nors ir pripažįsta, kad su išmaniuoju telefonu galima padaryti kokybiškas nuotraukas, vieningai taria – išmaniųjų telefonų su profesionaliais fotoaparatais lyginti tikrai negalima.

Fotoaparatas, ir nesvarbu ar Canon, ar Nikon, ar Sony, ar Tamron ar bet koks kitas, turi daug daugiau galimybių. Viskas prasideda nuo funkcijos, kuri leidžia fotografuoti ne .JPEG formatu, o taip pat ir .RAW.

RAW formatas reiškia, jog nuotraukos yra paliekamos originalaus dydžio ir nors jos sveria išskirtinai daug, jos suteikia daug daugiau galimybių redaguojant savo fotografijas. Jeigu telefonu darytose nuotraukose yra iki 16 milijonų spalvų, tai .RAW nuotraukose jų yra išskirtinai daugiau.

Štai .JPEG nuotraukos vienos spalvos yra 256 skirtingos versijos, kai RAW nuotraukos vienos spalvos yra net 65 536 skirtingos versijos. Tai yra net 255 kartais daugiau spalvų.

Nereikia pamiršti ir skirtingų objektyvų, kurie dar labiau praplečia fotoaparatų galimybes lyginant su išmaniaisiais telefonais. Fotografijoje objektyvų yra itin daug ir yra skirtų bet kokiai gyvenimiškai situacijai.

Prie savo fotoaparato galite įsigyti pačius įvairiausius objektyvus, skirtus fotografuoti ir sportą, ir žmonių portretus, ir įvairias šventes, ir gamtą, ir objektyvus, kurie leidžia priartinti vaizdą bei tokiu būdu suteikia galimybę fotografuoti laukinius žvėris per didelį atstumą ar objektyvą, kuris yra skirtas fotografuoti itin mažus, makro, objektus.

Gausybė skirtingų objektyvų leidžia fotografams būti itin universaliems ir savo sugebėjimus pademonstruoti skirtingose ir įvairiose situacijose.

O grįžtant prie spalvų ir RAW formatų, fotografai turi galimybę redaguoti savo nuotraukas įvairiose programose ir iš jų išgauti kur kas daugiau negu tiesiog išmaniuoju telefonu nufotografuotą fotografiją.

Tiesa, prieš renkantis objektyvus, reikia dar išsirinkti ir fotoaparatą. Anksčiau nebūdavo jokių diskusijų ir visi rinkdavosi DSLR veidrodinius fotoaparatus, tačiau šiems didelę konkurenciją sukūrė sisteminiai fotoaparatai.

DSLR veidrodinis fotoaparatas nėra visiškai tikslus ir dėl šios priežasties nėra rekomenduojamas pradedantiesiems. Veidrodinis fotoaparatas reiškia, jog per vaizdo ieškiklį vaizdas atsispindi nuo veidrodžio, tad vaizdas nėra tikslus. Tikrąją nuotrauką galima pamatyti tik kompiuterio ekrane, tad mokymosi procesas užtrunka.

Tuo tarpu su sisteminiu fotoaparatu yra viskas kur kas paprasčiau. Vaizdas, kurį fotografas mato, jis yra tikslus, o negana to, sisteminiai fotoaparatai turi ir LCD ekraną, per kurį taip pat galima stebėti ir vaizdą, ir atlikti nustatymus, ir netgi rankiniu būdu fokusuoti objektus.

Tai kur gi rasti fotografijos įrangos? Jeigu ji yra per brangi nauja, visada galima žiūrėti naudotos įvairiuose skelbimuose. Skelbimuose galima rasti viską: parduodamas lošimo automatas, mikrobangų krosnelė, televizorius ar bet kokia kita buitinė įranga. Tačiau ko tikrai galima rasti daug, tai yra fotografijos įrangos.

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes